Güvenlik Kamerası

Ev güvenlik kameraları son yıllarda çok değişti. Güvenlik kameraları eskisine göre daha ekonomiktir, hem kablolu hem de kablosuz versiyonları mevcuttur ve internete bağlanarak mülkünüzü neredeyse her yerden izleyebilirsiniz. Bu kılavuzda, ev güvenlik kameralarının ne olduğunu, nasıl çalıştıklarını ve güvenlik sistemi olarak ne kadar iyi çalıştıklarını inceleyeceğiz. Ayrıca, ne kadara mal olduklarına ve bunları profesyonel olarak kurmanız gerekip gerekmediğine veya bunu kendiniz yapıp yapamayacağınıza bakacağız.

Ev Güvenlik Kameraları Nedir ve Nasıl Çalışırlar?
Ev güvenlik kamerası, internet bağlantısı kullanarak herhangi bir yerden akıllı telefon, tablet veya bilgisayarda görüntüleyebileceğiniz evinizin ve mülkünüzün görüntülerini yakalayan bir video kayıt cihazıdır. Çoğu ev güvenlik kamerası harekete geçer ve hareket algıladığında kayıt yapar ve size bir uyarı gönderir. Bazıları sürekli video kaydı (CVR) olarak bilinen 7/24 kayıt yapabilir.

Bir güvenlik kamerası, ev güvenliği ve bununla birlikte gelen gönül rahatlığını sağlamak için mükemmel bir araçtır. Ev teknolojisi danışmanı ve VanWert Technology Design Inc’in kurucusu David VanWert, “Ev sahipleri, ister belirli olaylar hakkında bilgi sahibi olmak ister sadece ön kapıya kimin geldiğini görmek olsun, genel olarak her şeye göz kulak olmayı severler” diyor. . . . “Bir güvenlik kamerası bunu sizin için yapabilir.”

İki tür güvenlik kamerası vardır: kablolu ve kablosuz. Kablosuz güvenlik kameraları, gözetleme görüntülerini internet üzerinden bulut tabanlı bir sunucuya iletmek için Wi-Fi kullanır. Bu, görüntüleri internete bağlı herhangi bir cihazda izlemenizi sağlar. Çoğu kablosuz kameranın tamamen kablosuz olmadığını, çünkü bazılarının bunun yerine şarj edilebilir piller kullanmasına rağmen, bir güç kablosu aracılığıyla AC gücüne bağlanmaları gerektiğini unutmayın.

Kablosuz güvenlik kameraları, akıllı telefonunuzdaki bir uygulama ile kontrol edildikleri ve Amazon Alexa, Google Asistan, akıllı kilitler, akıllı hoparlörler ve akıllı ışıklar gibi akıllı ev cihazları ve sistemleri ile entegre olabildikleri için genellikle “akıllı kameralar” olarak adlandırılır. Bazıları ayrıca görüntüleri analiz edebilir ve ön kapınızda bir paket olup olmadığı veya arka bahçenizde bir insan mı yoksa bir hayvan mı olduğu gibi bilgiler sağlayabilir.

Kablolu ev güvenlik kameraları, dijital video kaydedici (DVR) veya ağ video kaydedici (NVR) gibi yerinde bir video depolama cihazına fiziksel olarak bağlanır. Her kameranın hem güç hem de görüntü aktarımı için yerel depolama aygıtından kendisine giden bir kablosu vardır. Kablolu ev kameraları Wi-Fi kullanmaz, ancak görüntüleri uzaktan izlemek için bir ethernet kablosu aracılığıyla internete bağlanabilir.

Ev Güvenlik Kameraları Çalışır mı?
Güvenlik kameralarının çalışıp çalışmadığı, onları ne için kullandığınıza bağlıdır. Ev güvenliği amacıyla, güvenlik kameralarının fırsatçı hırsızları caydırdığı ve bir tanesini fark ettiklerinde başka yerlere gidebilecekleri görülmüştür. Türkiye‘de ki İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, güvenlik kameralarının zorla girmelerin en etkili belirleyicisi olduğunu ve %50’sinin bir kamera gördüklerinde girişimlerinden vazgeçeceklerini söylediğini gösteriyor. Ancak, genel olarak bir güvenlik kamerası, suçluları yakalamak için düşündüğünüz kadar etkili değildir, çünkü genellikle bir tür maske veya kapüşonlu giyerler. Güvenlik danışmanlığı şirketi Global Security Experts Inc.’in başkan yardımcısı Jordan Frankel, “Hırsızlar artık birçok insanın kameraları olduğunu biliyor, çünkü çok uygun fiyatlı hale geliyorlar” diyor. Biraz yardımcı oluyorlar ama çoğu insanın düşündüğü kadar değil.”

Güvenliğin dışında, iç huzuru, siz orada değilken evinizde neler olup bittiğini bilmeye kadar uzanır. Güvenlik kameraları bu amaç için son derece iyi çalışır. Çift yönlü ses, kişi algılama ve gece görüşü gibi özelliklerle siz uzaktayken veya evin başka bir yerindeyken evinizdeki herkesi görebilir ve konuşabilirsiniz. Bir iç mekan kamerası, siz işteyken köpeğinize göz kulak olmak için bir evcil hayvan monitörü görevi görebilirken, kapı ziline yerleştirilmiş bir kamera (görüntülü kapı zili olarak da bilinir) çocuğunuzun okuldan eve geldiğini size bildirebilir.

Ev Güvenlik Kamerası Türleri.

İşlevsellik Özellikleri

  • 4 Adet ADETAŞ-101022 Kamera
  • 1 Adet 4 Kanal Kayıt Cihazı Full Hd 1080
  • 1 Adet 2 Amper Adaptör (Kayıt Cihazı İçin)
  • 1 Adet Mouse (Kayıt Cihazı İçin)
  • 4 Adet Bnc Konnektör
  • 4 Adet Power Jack
  • 1 Adet 5 Amper Adaptör
  • 1 Adet 320  Hard Disk
  • 100 Metre 2+1 CCTV Kablosu

XMEYE – 4 KAMERALI FULL SET – 101022 bu linkten bu ürünü inceleyebilirsiniz.

Adetaş Güvenlik Hizmetleri